Kontakt

Mail: info@digitalsikkerhed.dk

 

Rådet for Digital Sikkerhed

Vester Farimagsgade 37B, 1. th.

1606 København V

 

Rådet har desværre ikke kapacitet til at rådgive borgere omkring enkeltsager. Ved mistanke om it-kriminalitet, anbefaler vi at kontakte politiet, evt. via deres hjemmeside: https://www.politi.dk/da/borgerservice/anmeldelser/ 

 

Øvrige kontaktinformation 

Henning Mortensen, Formand
Mobil: 53 36 02 23
Mail: henning.mortensen@digitalsikkerhed.dk

  • Generelle henvendelser om rådet

  • Persondata

  • Databeskyttelsesloven

  • Privacy by design

thumbnail_ANBAD.jpg
13087891_10209142706903080_966523820092542290_n.jpg

Anna Bay Damholt, Sekretariatschef
Mobil: +4520414685
Mail: anna.damholt@digitalsikkerhed.dk

  • Generelle henvendelser om rådet 

Laurits C Böckmann, Sekretariat
Mobil: 28 72 05 21
Mail: laurits.croson@digitalsikkerhed.dk

  • Administrative og generelle henvendelser

Ole Kjeldsen, Bestyrelsesmedlem
Mobil: 40 90 41 48
Mail: ole.kjeldsen@digitalsikkerhed.dk

  • Cloud

  • MedTech / Sunhedsdata

  • Industri 4.0

  • Digitaldannelse

Shehzad Ahmad, Bestyrelsesmedlem
Mobil: 20 93 88 22
Mail: shehzad.ahmad@digitalsikkerhed.dk

  • Borgersikkerhed

  • Sikkerhed i finanssektoren

Henrik Larsen, Bestyrelsesmedlem
Mobil: 93 51 11 00
Mail: henrik.larsen@digitalsikkerhed.dk

  • Borgersikkerhed

  • Forskning

  • Offentlig digitalisering

Kim B Larsen, Bestyrelsesmedlem
Mobil: 25 55 11 02
Mail: kim.larsen@digitalsikkerhed.dk

  • Cybertrusler og IT kriminalitet

Anette Høyrup, Næstformand
Mobil: 27 15 74 32
Mail: anette.hoyrup@digitalsikkerhed.dk

  • Forbrugerbeskyttelse

  • Sociale medier

 

Michael Brunn, Kasserer
Mail: regnskab@digitalsikkerhed.dk